Na bijna 50 jaar trouwe dienst is het tijd voor vernieuwing: ons therapiebad krijgt een complete make-over. En dat meteen in een splinternieuw gebouw. Patiënten van de dienst Fysische geneeskunde en revalidatie kunnen er rekenen op een modern en comfortabel therapiebad.
“Een stap vooruit voor revalidatie”
Van de 3 oorspronkelijke baden is er nog maar 1 in gebruik. “Het oude therapiebad is gebouwd in de jaren ’70 en heeft zijn beste tijd gehad”, zegt Hans De Roose, verantwoordelijke voor de vakgroep Bouw en Interieur. “Hoog tijd voor vernieuwing. In het nieuwe bijgebouw creëren we meer ruimte en betere faciliteiten voor patiënten en medewerkers. Dit wordt een plek waar revalidatie echt een stap vooruit kan zetten. De oude badzaal maakt plaats voor een ruime oefenzaal voor de kinesisten.”
Makkelijk aanpasbaar aan specifieke oefeningen
Het nieuwe bad wordt groter dan het vorige - 9 op 10 meter - en krijgt 3 verschillende dieptes. Eén deel krijgt een beweegbare bodem, waardoor therapeuten de diepte makkelijk kunnen aanpassen aan de noden van elke oefening. Zo sluit het bad beter aan bij de verschillende vormen van hydrotherapie, van lichte beweging tot lopen tegen de stroming in.
Een open gevoel
Het nieuwe bad komt op de eerste verdieping van een splinternieuw bijgebouw. Op de 1e verdieping vind je naast het therapiebad ook aparte kleedruimtes en sanitair voor patiënten en personeel. “Het nieuwe bad krijgt een groot raam tot op de vloer, wat zorgt voor een open gevoel en zicht naar buiten. Speels geplaatste verticale elementen zullen inkijk beperken en de privacy garanderen.”
Futureproof en energiezuinig
De hele installatie is ontworpen met het oog op duurzaamheid. “Met zoutelektrolyse hebben we minder chloor nodig, wat beter is voor huid en ogen. Het hele gebouw is energiezuinig dankzij warmterecuperatie. het resultaat zal echt de moeite zijn. We werken binnen en buiten met hoogwaardige materialen."
Grote ramen tot op de vloer brengen natuurlijk licht binnen en zorgen voor een open gevoel, met voldoende privacy door slim geplaatste verticale elementen. De investering in duurzame materialen – waaronder keramische gevelbekleding – maakt het gebouw klaar voor de toekomst. Als alles vlot verloopt, is de opening voorzien eind 2025. “‘t Wordt mooi!”, besluit Hans.